pub-1037188750759427269692337

My Silivirim Haber Ajansı

  • 18.7745
  • 20.4382
  • 23.2194
Mavidebul Silivri'ye Kurumsal Tesis Geliyor,,,,,,
Mavidebul Silivri'ye Kurumsal Tesis Geliyor,,,,,,

Mavidebul Silivri'ye Kurumsal Tesis Geliyor,,,,,,

Mavidebul Huzurevi Oğuzhan Öncü ve Şevki Özyurt tarafından İstanbul Esenyurt Üniversitesi danışmanlığında  İstanbul Silivri Gümüşyaka bölgesinde hizmete açılıyor.

 Mavidebul Huzurevi ve Yaşlı Bakım Evi sahipleri olan Oğuzhan ve Şevki kardeşlerimiz ile güzel duyguların hâkim olduğu bir atmosferde sıcak çaylarımızı yudumlarken

yaptığımız röportaj:


- Merhaba Oğuzhan kardeşim öncelikle sizi tanımak isteriz kısaca kendinizden bahseder misiniz?

-Ben Oğuzhan Öncü 1994 doğumluyum evli ve erkek çocuk babasıyım. Esas mesleğim mobilyacı

-Teşekkür ederim - Peki Şevki kardeşim sizi de tanıyabilir miyiz?


- Tabi ki ben şevki Özyurt 1989 doğumluyum ve bekarım. Esas mesleğim eğitimci

- Mavidebul huzur evinden bahsedebilir misiniz?

Mavidebul Huzurevi konumu Silivri/ Gümüşkaya'da olup denize sıfır ve kendine ait, etrafı çevrili plajı ve iskelesi bulunmaktadır. 40 dönüm arazi üzerine içerisinde asırlık birçok ağaç ve onlarca meyve ağaçları da bulunduran ormanlık alan içerisinde kurulmuştur. 24 saat esasına göre doktor hemşire ve hasta bakıcılarımız olmakla birlikte fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezimiz mevcuttur. Tesis içerisinde yemekhane, kafeterya, otel, sinema salonu, tiyatro salonu, yarı olimpik yüzme havuzu, tribünlü futbol, basketbol ve voleybol sahası yürüyüş yolu bulunan spor parkı, evcil hayvanat bahçesi ve her konuğumuza işleyebileceği kişi başı 100 m2 hobi bahçesi gibi bir çok özelliklere sahip ayrıca tesisimizin sahilde olması avantajıyla tesisimize ait araç ve jetsikliler ile misafirlerimize harika etkinlikler yapma gibi daha birçok bölüm ve imkanlar mevcut Kısacası deniz ve orman ile iç içe tatil köyü konseptli huzurevinde konukların konaklayıp, uzmanlar öncülüğünde sosyal aktivitelere katılarak ve misafirleriyle birlikte vakit geçirebilecekleri böylelikle kendilerini yaz kış tatilde hissedebilecekleri ihtiyarlanmadan yaşlanacakları huzurlu bir ev olan huzur evidir.

-Bu tesisi kurma fikri nasıl oluştu biraz bahsedebilir misiniz?

-Tabi ki de biz iki çocukluk arkadaşı bir gün oturup konuşurken bir proje geliştirip buna yatırım yapmak istedik bunun üzerine düşünüp akademik araştırmalar yaparken Esenyurt üniversitesi de bize danışmanlık yaptı. Araştırmalarımız sonucu kuracağımız tesisin ülkemizde yetersiz sayıda olan huzur evi ve yaşlı bakım merkezi olduğuna karar verdik. Ayrıca bu tesisin öbür huzur evlerinde eksik olan yanlarını da araştırıp birtakım özellikler ekleyerek çok farklı bir konsept geliştirme fikrine ulaştık.

-Öbür huzur evlerinden farklı dediniz peki nedir bu fark?

- Türkiye’nin en büyük yaşam alanına sahip huzurevimizde doğa, toprak ve deniz üçlüsüyle aradıkları huzuru vermeye çalışıp ayrıca ilgi alanlarına göre hobi bahçesi, yüzme havuzu spor alan ve sahaları, tesisimizin sahilde olması avantajıyla rehabilitasyon faaliyetlerinin burada da yapılması ve uzmanlar eşliğinde tesisimize ait araç ve jetsikliler ile Marmara bölgesinde hiç olmayan deniz aktivasyonları gibi sosyal aktiviteler yapabilecekleri daha birçok alan oluşturarak artı misafirleriyle vakit geçirebilecekleri parklar ve hayvanat bahçeleri oluşturarak keyifli ve huzurlu vakit geçirmelerini sağlıyoruz. Bitti mi tabi ki bitmedi konuklarımıza yurt içi, yurt dışı gezi programları hazırladık. Saydığımız bu geniş ve kapsamlı olanaklar hiçbirinde yok. En önemlisi de konuklarımıza muhtaç gözüyle değil de Allah'ın bize verdiği canın onlarda da olduğunu ve onların bize Allah’ın emanetleri olduğunu unutmayıp bu yüzden bize nasıl muamele edilmesini istiyorsak karşımızdakine de öyle davranmalıyız görüşü ve Peygamberimizin de belirttiği gibi Allah’ın rızasının büyüklerimize olan hürmetimiz ve onların rızasını kazanmaktan geçtiği sözüyle yola çıkarak büyüklerimizi o şekil ağırlıyoruz.

-Çalışma arkadaşlarınızı seçerken bir kriteriniz olacak mı?

-Tabi ki disiplin ve özveri olmazsa olmazımız ayrıca hoş görülü, merhametli, sakin ve takım çalışma arkadaşlarımıza ayak uydurabilecek kişilikte yaşadığımız ilçe sınırları içinden tamamını seçerek yaşadığımız ilçemize istihdam açısından da katkıda bulunmak istiyoruz. Ayrıca Esenyurt üniversitesi tarafından çalışanlarına eğitim ve seminerler verilecektir.

-Tesisimiz ne zaman faaliyete geçecek?

- Çalışmalar devam etmekte ve bu yaklaşık bir ayı bulur. Sonrasında açılışımızı yapıp tüm Türkiye’deki konuklarımıza hizmet vermeye başlayacağız inşallah

-Peki röportajımızı sonlandırmadan önce sitemiz hakkında ki görüşlerinizi alabilir miyiz?

-Röportaj vermek için Araştırma yaparken sitenizi gördüm ve arkadaşımla istişare ederek röportaj görevini size vermek istedik bizi kırmayıp geldiğiniz ve de samimi sorularınız için teşekkür ederiz. Ayrıca oluşturduğunuz samimi atmosfer için çok hoşnut olduk. İyi ki de sizinle röportaj yaptık kararımızda bizi yanıltmadığınız için çok sağ olun açılışta ve bundan sonraki sürecimizde sizi aramızda görmek isteriz.

-Tabi ki yanınızda oluruz yeter ki siz isteyin. Bizi davet etmeniz ve güzel ağırladınız için çok müteşekkiriz. Samimi cevaplarınız için de ayrıyeten teşekkür ederiz.

ki yanınızda oluruz yeter ki siz isteyin. Bizi davet etmeniz ve güzel ağırladınız için çok müteşekkiriz. Samimi cevaplarınız için de ayrıyeten teşekkür ederiz.


Haber: Mysilivrim.com

Röportaj: Murat Elibol