pub-1037188750759427

MySilivirim Haber Ajansı

  • 17.3357
  • 18.2626
  • 21.2547
Son dakika: AK Parti Sözcüsü Çelik'ten önemli açıklamalar

Son dakika: AK Parti Sözcüsü Çelik'ten önemli açıklamalar

Son dakika: AK Parti Sözcüsü Çelik'ten önemli açıklamalar

Son dakika: AK Parti MKYK toplantısı sona erdi. Parti Sözcüsü Ömer Çelik toplantının ardından basın mensuplarına gündemi değerlendiriyor.

Sözcü Çelik'in açıklamalarından satır başları:

(Pençe-Kilit Operasyonları) Eğer Türkiye bu mücadeleyi vermeseydi DAEŞ'in PKK'nın gayri meşru yapılanmaları ortaya çıkacaktı. Burada üzücü ve dikkat çekici nokta şudur: Türkiye ne zaman terörle mücadelede kararlılık belirtse müttefiklerimizden endişeliyiz açıklaması geliyor.

Efes tatbikatı büyük katılımıyla dünyanın birçok yerinde ses getirdi. Bakanlığımızı ve katılan askerleri tebrik ediyoruz. Tatbikat sırasından Ege adalarıyla ilgili Cumhurbaşkanımız açıklamaları oldu. Yunanistan bizim komşumuz. Biz onlarla iletişime açığız. Ancak Yunanistan'ın sürekli üçüncü ülkeleri araya koyması iletişimi güç bir duruma getirmiştir.

Adaların birçoğunu Yunanistan yıllardır silahlandırmaya çalışıyor. Bunun ne anlama geldiğini biliyoruz. Ne zaman hukuka davet etsek maalesef Yunanistan bunu ‘Türkiye’nin saldırganlığı’ gibisinden astı astarı olmayan şeylere dönüştürüyor. Yunanistan'ı ne zaman hukuka davet etsek propaganda oluşturuyor. Buna ilk katılan da Fransa oluyor.

Cumhur İttifakı'nın adayının kim olacağı net ve berraktır. Cumhurbaşkanı çıkıp aday olduğunu açıklamıştır. Muhalefetin adayı ise muğlaklığını korumakta. Üzücü bir şekilde Türkiye'de hiçbir şekilde demokrasimize fayda sağlamayacak bir takım mezhep tartışmalarına şahit oluyoruz. Herhangi birinin etnik kimliği ya da mezhebi üzerinden ötekileştirilmesine biz asla müsamaha etmeyiz.

Ayrıntılar geliyor...