pub-1037188750759427

MySilivirim Haber Ajansı

  • 17.3357
  • 18.2626
  • 21.2547
Profesyonel ya da amatör müzikle uğraşanlar için en iyi stüdyo mikrofonu önerileri

Profesyonel ya da amatör müzikle uğraşanlar için en iyi stüdyo mikrofonu önerileri

Profesyonel ya da amatör müzikle uğraşanlar için en iyi stüdyo mikrofonu önerileri

Müzik, ruhu dinlendiren en önemli unsurlardan biri. Eğer sadece dinlemekle kalmıyor bir de müzik yapıyorsanız bambaşka dünyalara adım atarsınız. Peki, yaptığınız müziği kayıt altına almaya ne dersiniz? Profesyonel ya da amatör olmanız fark etmeksizin tüm çalışmalarınızı iyi bir stüdyo mikrofonuyla kaydedebilirsiniz. Tabii stüdyo mikrofonunu sadece müzik yaparken ya da kayıt alırken kullanmanıza gerek yok. Sosyal mecralarda yapacağınız yayınlarda ya da oyunlarda da kullanabilirsiniz. Haydi gelin, birbirinden başarılı stüdyo mikrofonu önerilerinin yer aldığı listemize hep birlikte göz atalım.

1. Yüksek ses kalitesi için: Boya BY-M1000 Stüdyo Mikrofonu

Sepette %10'a varan indirimler kazanmak için tıklayın!

34 mm gerçek condenser kapsülüne sahip Boya BY-M1000 Stüdyo Mikrofonu, profesyonel seviyede kayıtlar için en doğru tercihlerden biri. Çift ve çok yönlü olmak üzere 3 farklı seçilebilir polarite seçeneğiyle oldukça kullanışlı. Ürünün dış yüzeyi tamamen metal olduğu için darbelere karşı son derece dayanıklı. Şok emici fonksiyonu sayesinde berrak ve yüksek kaliteli ses sağlayan mikrofon, 48 volt phantom gücü destekleyen tüm cihazlarla sorunsuz çalışır. İster müzik ister podcast yayını için rahatlıkla tercih edebileceğiniz ürünü çok seveceğinizden hiç şüphemiz yok!

Ürünü İncele

2. Düşük gürültü için: Rode Nt2-a Condenser Stüdyo Kayıt Mikrofonu

Kayıtlarınızda ortam gürültüsünü en aza indirecek kaliteli bir stüdyo mikrofon seti arayışındaysanız Rode Nt2-a Condenser Stüdyo Kayıt Mikrofonu'nu tercih edebilirsiniz. Modern kayıt teknikleri göz önüne alınarak üretilen model, 50 ve 60'lı yılların efsanevi mikrofon tasarımları ile harmanlandı. Bu sayede kaliteli olmasının yanı sıra oldukça estetik bir görünüşe sahip. Modelde kullanılan 1 inçlik HF-1 kapsül sayesinde mikrofon; omni, kardioid ya da figure 8 olarak rahatlıkla kullanılabilir. Kayıt sırasında ihtiyaç duyabileceğiniz tüm ekipmanla gelen modelle başarılı çalışmalara imza atmaya ne dersiniz?

Ürünü İncele

3. Hayallerinizi gerçekleştirin: ALLY BM800 Stüdyo Kayıt Youtuber Mikrofonu Seti

Kaliteli ancak bütçe dostu bir ürün arayışındaysanız en ucuz stüdyo mikrofonu modelleri arasında yer alan ALLY BM800 Stüdyo Kayıt Youtuber Mikrofonu Seti'ne mutlaka göz atmalısınız. Sahne, radyo, kayıt stüdyoları, prodüksiyon çalışmaları ya da sosyal mecrada yapacağınız yayınlarda rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Kaliteli mikrofon süngeri, kayıt sırasında patlayan sesleri başarılı şekilde süzer. Böylece çok daha pürüzsüz ses kaydı almanızı sağlar. Mikrofon üzerinde eko ve ses tuşları yer aldığı için kolayca eko verebilir ya da ses düzeyini ayarlayabilirsiniz. Kolay kullanılan kablolu stüdyo mikrofonu, 2 farklı renk seçeneği ile sizi bekliyor. Acele edin!

Ürünü İncele

4. Her yerde size eşlik edecek: Marantz Professional MPM-1000 - Masa üstü Standı ve Kablolu Stüdyo Kayıt Kondenser Mikrofonu

Her ortamda ses kaydı alabileceğiniz bir ürün isterseniz Marantz Professional MPM-1000 - Masaüstü Standı ve Kablolu Stüdyo Kayıt Kondenser Mikrofonu'nu değerlendirebilirsiniz. Hem masa üstüne hem standa monte ederek kullanabileceğiniz model, ortam gürültüsünü en aza indirir. Böylece podcast yayını yaparken, oyun oynarken ya da stüdyo kaydı sırasındayken net ve kaliteli ses performansı sunar. Şok emici özelliğinin yanı sıra rüzgâr filtresi de olduğu için açık alanda veya hareket hâlindeyken rahatlıkla tercih edilebilir. Hafif ve kompakt yapısı sayesinde kolay taşınır.

Ürünü İncele

5. Doğal ses deneyiminin keyfini çıkarın: Shure SM7B Dinamik Stüdyo Vokal Mikrofonu

İster konuşmalarınızı ister müziğinizi kayıt altına almak için kullanabileceğiniz en kaliteli stüdyo mikrofonundan biri de Shure SM7B Dinamik Stüdyo Vokal Mikrofonu. Net, temiz ve doğal ses kaydı almanızı sağlayan mikrofon geniş aralıklı frekans tepkisiyle kalbinizi fethedecek. Monitörler tarafından yayılan geniş bant parazitlerine karşı kaydınızı koruyan modelde iyileştirilmiş elektromanyetik uğultu reddi fonksiyonu mevcut. Şok yalıtımı ise mekanik gürültü aktarımını en aza indirir. Etkili pop filtresine de sahip mikrofon, çok yakın konuşmaları ve nefes seslerini yayına iletmez. Daha ne olsun, değil mi?

Ürünü İncele

6. Tüm kayıt ve yayın işleriniz için: Rode NT-USB, USB Bağlantılı Kondenser Mikrofon

Karşınızda harici mikrofonu kabul eden tüm uygulamalarda kullanabileceğiniz, iPad ile uyumlu harika bir ürün: Rode NT-USB, USB Bağlantılı Kondenser Mikrofon! USB bağlantısıyla kolay kullanılan model, yüksek kalitede ses kaydı almanıza yardım eder. Patlamalara neden olan seslere karşı pop filtresi bulunur. Sıfır gecikme ile dinleme yapabilmek için üründe kulaklık girişi yer alır. Çevre gürültüsünü en aza indirerek pürüzsüz ses kaydı yapar. Favori ürünleriniz arasında yer alacak stüdyo mikrofonunu dilediğiniz gibi konumlandırarak kayıt alabilir, kaliteli çalışmalara imza atmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Ürünü İncele

7. Kolay kullanılan ürün isteyenlere: Fifine Stüdyo Mikrofonu

Prime üyesi olup bedava kargo ve daha birçok avantajdan yararlanmak için tıklayın!

Kolay kullanılan stüdyo kayıt mikrofonu isterseniz Fifine Stüdyo Mikrofonu'nun tak çalıştır özelliğine hayran kalacaksınız! Ürün, USB girişi ile bilgisayarlara direkt bağlanabilir. 1.8 metre uzunluğundaki kablo, kayıt sırasında rahat hareket etmenize imkân tanır. Müzik, şarkı ve podcast gibi kayıtlar ya da canlı yayınlar için rahatlıkla tercih edebileceğiniz mikrofon, sesi doğru şekilde yakalar. Sesin bozulmasına izin vermeden ve arka plan gürültüsünü en aza indirerek net kayıt alır. Yeri sağlam şekilde kavrayan tripodu sayesinde her yere rahatlıkla konumlandırılabilir. Dayanıklı gövdesi sayesinde uzun yıllar sorunsuz kullanılır.

Ürünü İncele

8. Hızlı kayıt için: Behringer C-1u USB Condenser Stüdyo Kayıt Mikrofonu

USB ile bilgisayara bağlanarak hızlıca kayıt alabileceğiniz stüdyo mikrofonu önerisi isterseniz Behringer C-1u USB Condenser Stüdyo Kayıt Mikrofonu sizi için doğru tercih olabilir. Geniş diyaframlı model ultra yüksek çözünürlüklü, kaliteli ve net ses kaydı yapar. Shock mount kapsülü ile titreşimi engeller ve her ortamda en iyi ses kaydı sunar. Döner standıyla kolay kullanılır. Metal döküm malzeme ile üretilen gövdesi darbelere karşı direnç gösterir. Podcast yayınından müziğe kadar birçok kayıt ve canlı yayın için kullanabileceğiniz mikrofonla yeni deneyimleriniz için tercih edebilirsiniz.

Ürünü İncele

9. Maksimum performans için: Neumann Tlm 102 Studio Set Large Diyafram Condenser Mikrofon

Küçük boyutuna rağmen maksimum ses kalitesi sunacak en iyi stüdyo mikrofonundan biri de Neumann Tlm 102 Studio Set Large Diyafram Condenser Mikrofon. Ürün, entegre gürültü filtresiyle arka plan seslerini en aza indirir. İnce ayarlanan ses imzası sayesinde detayları yakalar. Dâhili pop filtresiyle patlayan sesleri engelleyerek pürüzsüz kayıt alır. En düşük frekanslara kadar zarif tizleri ve güçlü basları iletebilen model, temiz ses elde eder. Transformatörsüz çıkış kademesi sayesinde elektromanyetik alanlara karşı direnç gösteren mikrofon, böylece iletim kayıplarını da minimuma indirir.

Ürünü İncele

10. TakStar Tak55 Profesyonel Kondenser Kayıt Mikrofonu

Doğru yönlendirme yapabilecek iyi bir stüdyo kayıt mikrofonu önerisine ne dersiniz? TakStar Tak55 Profesyonel Kondenser Kayıt Mikrofonu çift altın kaplama diyafram kapsülüyle hem doğru yönlendirme yapar hem geniş frekans tepkisi sağlar. Hassas düzeltme devresi sayesinde orijinal ve saf ses sunar. Shock mount ile titreşimi engelleyen model, arka plan seslerini de en aza indirdiği için profesyonel seviyede kayıt alabilir. Alüminyum alaşımdan elde edilen çantası, ürünü rahat taşıma ve saklama imkânı tanır. Hem pop hem rüzgâr filtresine sahip mikrofon, tüm ihtiyaçlarınıza cevap verebilir.

Ürünü İncele

Umarız önerdiğimiz ürünleri beğenirsiniz. Bu içerikten alışveriş yapmaya karar verirseniz, Mynet bağlantılardan gelir/komisyon elde edebilir. Satın alım sonrasında satıcılardan kaynaklanan sorunlardan Mynet sorumlu değildir.