pub-1037188750759427

MySilivirim Haber Ajansı

  • 16.2556
  • 17.3538
  • 20.3112
Olacak mı olmayacak mı derken... Resmen açıklandı! Instagram'da NFT dönemi başlıyor

Olacak mı olmayacak mı derken... Resmen açıklandı! Instagram'da NFT dönemi başlıyor

Olacak mı olmayacak mı derken... Resmen açıklandı! Instagram'da NFT dönemi başlıyor

Büyük bir furyaya dönüşen NFT'lerin (değiştirilemez token'ların) artık Instagram'a geleceğinin müjdesi verildi. Platform, NFT'lere destek vereceğini başkanı Adam Mosseri üzerinden duyurdu. Instagram'ın ana şirketi Meta, NFT adımı atarak milyonlarca kullanıcının dikkat çekti.

INSTAGRAM'DA NFT DÖNEMİ! ÜCRET DETAYI

Instagram'ın başkanı Adam Mosseri, Instagram için NFT açıklamasını Twitter üzerinden yaptı. Mosseri'nin paylaştıklarına göre Instagram, bu hafta belirli ABD'li içerik oluşturucular ve koleksiyoncular ile dijital koleksiyon ürünlerini test etmeye başlıyor.

Bu kişiler, NFT'leri paylaşabilecek. Ürünlerin Instagram'da yayınlanması veya paylaşılmasıyla ilgili ise herhangi bir ücret alınmayacak.

NFTs on Instagram ????

This week we’re beginning to test digital collectibles with a handful of US creators and collectors who will be able to share NFTs on Instagram. There will be no fees associated with posting or sharing a digital collectible on IG.

See you next week! ✌???? pic.twitter.com/VuJbMVSBDr

— Adam Mosseri (@mosseri) May 9, 2022 Instagram bunu da yaptı! Tüm kullanıcılara ulaşırsa göremeyeceksiniz çünkü kaldırılıyor

TÜRKÇE KARŞILIĞI NİTELİKLİ FİKRİ TAPU

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, "NFT" teriminin Türkçe karşılığı için önerileri Türk Dil Kurumu (TDK) ile paylaşarak ortak bir çalışma başlattıklarını belirterek, nihai kararı "Nitelikli Fikri Tapu"dan yana kullandıklarını bildirmişti.