pub-1037188750759427

MySilivirim Haber Ajansı

  • 15.9138
  • 16.8365
  • 19.8233
Son dakika: CHP lideri Kılıçdaroğlu 'Yumruklarımı sıkıyorum' diye seslendi! 'Karanlıkta senin 5'li çetelerini de düşünüyorum'

Son dakika: CHP lideri Kılıçdaroğlu 'Yumruklarımı sıkıyorum' diye seslendi! 'Karanlıkta senin 5'li çetelerini de düşünüyorum'

Son dakika: CHP lideri Kılıçdaroğlu 'Yumruklarımı sıkıyorum' diye seslendi! 'Karanlıkta senin 5'li çetelerini de düşünüyorum'

Son dakika haberi: CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu. Ülkeyi kaçak sığınmacılarla, milyonların elektriğini kesen çetelerle, kiralarla, enflasyonla kavga edeceklerini belirten Kılıçdaroğlu, "Özetle, vatanı satanlarla kavga edeceğiz" dedi. "Yol arkadaşlarıma" da seslenen Kılıçdaroğlu "Ben o yoksulluklarla mahkum edilen çocuklar için mücadele edeceğim. Ya bana katılın ya şimdi şu anda yolumdan çekilin açık ve net söylüyorum" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları şu şekilde:

  • Ey saray, sesimi duyuyor musun? Görmezden geldiklerinin karanlık, ışıksız evlerinden sesleniyorum sana. Yoksulların biriken öfkesini görüyor musun? Evsiz, yurtsuz, aç bıraktığın bebeklerin ağladığını duyuyor musun? Ben o bebeklerin ağlamalarından geceleri uyuyamıyorum. Karanlıkta onları düşünüyorum. Sonra o karanlıkta senin 5'li çetelerini de düşünüyorum ve yumruklarımı sıkıyorum. "Bunlar engerekler ve çıyanlardır, aşımıza, ekmeğimize göz koyanlardır" diyor Ahmed Arif.

  • Yol arkadaşlarıma sesleniyorum; bu engerek ve çıyanlarla çatışma ne kadar sert olursa zafer de o kadar yakın ve görkemli olacaktır. Bu millete, çetelere boyun eğdirmeyeceğiz.

"VATANI SATANLARLA KAVGA EDECEĞİZ"

  • Ülkeyi kaçak sığınmacılarla dolduranlarla kavga edeceğiz. 5 paraya vatandaşlığı satanlarla kavga edeceğiz. Yabancılara daire satılsın diye emlak desteği çıkaranlarla kavga edeceğiz. Ülkede milyonların elektriğini kesen çetelerle kavga edeceğiz. Bu kiralarla, bu enflasyonla kavga edeceğiz. Sokaklarımızı mafyaya teslim edenlerle kavga edeceğiz. Ülkenin onurunu konsolosluk bahçelerine gömenlerle kavga edeceğiz. Yargıyı siyasetin emrine verip Brunson'lara özel uçaklar gönderip kendi insanımızı hapishanelerde rehin tutanlarla kavga edeceğiz. Halkın emeğini arka kapıdan satanlarla kavga edeceğiz. Özetle, vatanı satanlarla kavga edeceğiz.

  • Dünya kötülük yapanların yüzünden değil kötülüğe seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden bu hale geldi. Cesaret yoksa zafer yoktur. Yol arkadaşlarım bütün yol arkadaşlarıma sesleniyorum size de bir çift lafım var. Bu engerekler ve çıyanlarla çatışma ne kadar sert olursa zafer de o kadar yakın ve görkemli olacaktır.

"YA BANA KATILIN YA DA ŞU ANDA YOLUMDAN ÇEKİLİN"

  • Ne pahasına olursa olsun yürüyeceğiz bu millete çetelere boyun eğdirmeyeceğiz. Ben o yoksulluklarla mahkum edilen çocuklar için mücadele edeceğim. Ya bana katılın ya da şimdi, şu anda yolumdan çekilin, açık ve net söylüyorum.