pub-1037188750759427

MySilivirim Haber Ajansı

  • 13.4934
  • 15.2297
  • 18.1935
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan belediye başkanlarına "2023" talimatı
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan belediye başkanlarına

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan belediye başkanlarına "2023" talimatı

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Kızılcahamam'da düzenlenen Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulunuyor...

Erdoğan'ın açıklamasından satır başları:

AK Parti, belediyelerdeki başarısı ile milletimizin gönlüne girmiş, oradan merkezi yönetime gelmiş bir partidir. Başarımızı artırarak sürdürmemiz şarttır.

BAŞKANLARA 2023 TALİMATI

Merkezi yönetimde ne kadar güçlü olursak belediyelerimizi de o kadar iyi destekleyebiliriz. 2024'teki seçimlere göre değil, 2023 Haziran'daki seçime göre hazırlanmanızı istiyorum.

Son seçimde CHP'ye geçen belediyelerin, şehirlerimize ne büyük maliyetler getirdiğini gördük.

Belediye başkanına gurur, kibir yakışmaz. Bir tevazu ehli olmalı. Aksi taktirde sorun katlanarak büyür. Biz neyiz ya? Kuluz kul. En sonunda gideceğimiz yer toprak. Topraktan geldik toprağa gideceğiz.

Biz her zaman ne diyoruz, bu millete efendi değil, hizmetkar olmaya geldik. Onun için sizlerden ricam, teşkilatlarımızın ahenk içinde çalışması için vereceğiniz emek için teşekkür ediyorum.

KILIÇDAROĞLU'NA TAZMİNAT GÖNDERMESİ

Belediyelerin ülke yönetimine giden yoldaki önemini sadece biz görmüyoruz. Muhalefet tarafı da aynı şeyi tespit ettiği için aynı tarafa yükleniyor. Onlar eser üzerinden değil, sadece kamuoyunu algı ile yönetmek şeklinde yapıyorlar. Bu arada bir 80 bin TL daha kazandım. Adamın her lafı yalan, her lafı iftira. Her belediyenin başına bir ajans dikmişler. Yapılmamış işlerin propagandasından başka bir şey yapmıyorlar. Kağıttan gemiyi bir süre suyun üzerinde yüzdürebilirsiniz. Ama bir süre sonra batacaktır. İstanbul'da, Ankara'da bunu yaptılar. Her yerde bunu yaptılar. İkinci yıl makyajları döküldü. Artık insan içine çıkacak yüzleri kalmayacaktır. Balık baştan kokar, genel başkanlarına bakarak belediye başkanlarının akıbetini ortaya koymak mümkündür.

Ayrıntılar gelecek...