pub-1037188750759427

Silivri  Haber Ajansı

  • 12.6507
  • 14.2693
  • 16.8469
Mersin'de kaybolmuştu! Yörük kızı Müslüme'yi arama çalışmalarında 9'uncu gün
Mersin'de kaybolmuştu! Yörük kızı Müslüme'yi arama çalışmalarında 9'uncu gün

Mersin'de kaybolmuştu! Yörük kızı Müslüme'yi arama çalışmalarında 9'uncu gün

Gülnar ilçesinde, 10 Kasım'da, konar göçer yaşam sürdüren Yörük ailesi çadır kurduğu sırada ortadan kaybolan Müslüme Yağal'ı arama çalışmaları, 9'uncu günde de sürdürülüyor. Bugüne kadar küçük kızdan herhangi bir iz bulunamazken, jandarma ekipleri de ortaya atılan tüm iddiaları mercek altına alıyor. Bölgedeki farklı alanlara arama noktası kuran jandarma, şüpheli araç ve sürücü bilgilerini kontrol ediyor.

DİK YAMAÇLAR VE KUYULARA HALATLA İNİLİYOR

Çalışmalarını sürdüren AKUT ve AFAD ekipleri, Müslüme'nin kaybolduğu bölgedeki kanyonda sarp ve dik yamaçlara, kuyulara halatlarla inerek tarama yapıyor. Neredeyse her taşın ve ağacın altı didik didik aranıyor. Müslüme'nin bulunması için bugün de arama- kurtarma ve kadavra köpekleri, dron, uçak, 200 kişilik personel ve 100 gönüllünün desteğiyle arama çalışmaları devam ediyor.

Seferber oldular! Mersin'de kaybolan Müslüme'yi arama çalışmalarında 8'inci gün

KAÇIRILMA İHTİMALİ GÜÇLENİYOR

Öte yandan aramalar sırasında, taş üzerinde saptanan kan izinin analiz sonucu beklenirken, jandarma ekipleri, köylülerin de ifadelerini alıyor. Çadırın bulunduğu alanın çevresindeki 20 kilometrelik bölgede hiçbir ize rastlanılmaması nedeniyle kaçırılma ihtimalinin güçlendiği belirtiliyor.

Kayıp Müslüme'nin annesi konuştu! Bulunan kan izi kime ait?

(DHA)