pub-1037188750759427

Silivri  Haber Ajansı

  • 13.7644
  • 15.5394
  • 18.2093
Moderna'dan tüm yetişkinlere 3. doz için onay başvurusu
Moderna'dan tüm yetişkinlere 3. doz için onay başvurusu

Moderna'dan tüm yetişkinlere 3. doz için onay başvurusu

Şirketten yapılan açıklamada, Moderna 3. doz Kovid-19 aşısının 18 yaş üzeri tüm yetişkinlere acil kullanım izni talebinin gerekli verilerle birlikte federal yetkililere sunulduğu belirtildi.

Prof. Dr. Ateş Kara duyurdu! 2 doz BioNTech olanlara 3. doz aşı için kritik araştırma

Moderna'nın güçlendirici aşısının, 1 ve 2. aşılarda verilen 100 mikrograma karşı 50 mikrogram olarak uygulanacağı kaydedildi.

ACİL ONAY TALEBİNİ GERİ ÇEKMİŞTİ

Firma, destek aşısı için FDA’ya ilk başvurusunu eylülde yapmış ancak sunulan verilerin yeterli açık olmadığı önerileri üzerine acil onay talebini geri çekmişti.

SADECE BELİRLİ BİR KESİME UYGULANABİLİYOR

Moderna’nın 3. doz güçlendirici aşısı, şu an sadece bakımevlerinde kalan veya özel sağlık durumu nedeniyle virüse karşı risk grubu içinde bulunan 65 yaş ve üzerine uygulanabiliyor.

PFIZER-BIONTECH DE BAŞVURMUŞTU

Alman BioNTech ile birlikte Kovid-19 aşısı üreten Amerikan Pfizer firması da 10 Kasım’da 3. doz Kovid-19 güçlendirici aşısının tüm 18 yaşın üstündekilere uygulanması izni için FDA’ya başvurmuştu.

Pfizer-BioNTech’in başvurusunun cuma günü federal yetkililer tarafından ele alınarak onaylanmasının beklendiği, aynı şekilde Moderna’nın başvurusuna da yeşil ışık yakılması halinde ABD’de 3. doz destek aşısının tüm yetişkinlere yakında uygulanmasına başlanabileceği belirtiliyor. (AA)

Pfizer, koronavirüs ilacının kullanım onayı için FDA'ya başvurdu