pub-1037188750759427

Silivri  Haber Ajansı

  • 13.7644
  • 15.5394
  • 18.2093
Hyundai, Supernal'ı kurdu: Uçan araç üretecek!
Hyundai, Supernal'ı kurdu: Uçan araç üretecek!

Hyundai, Supernal'ı kurdu: Uçan araç üretecek!

Hyundai'nin açıklamasına göre, grubun "Kentsel Hava Hareketliliği-Urban Air Mobility" stratejisinin bir yansıması olan Supernal isimli şirket, Hyundai'nin gelecekteki mobilite vizyonunu da gösteriyor.

Japonya'da geliştirilen uçan motosiklet 680 bin dolar fiyatla satışa sunuldu

Seri üretim olarak piyasaya sunacağı eVTOL aracını geliştirmeye ve iyileştirmeye devam eden şirket, ilk ticari uçuşunu 2028'de başlatmayı ve 2030'larda da pazarı iyice genişletmeyi planlıyor.

Supernal ayrıca, hava hareketliliğini mevcut toplu taşıma ağlarına entegre ederek sorunsuz bir intermodal yolcu deneyimi yaşatmayı hedefliyor.

ELEKTRİKLE ÇALIŞACAK, 4-5 YOLCU ALABİLECEK

Aynı anda 4 ya da 5 yolcu alması planlanan hava aracı, ağırlıklı olarak şehir içi ulaşımda kullanılacak. Supernal'in ilk hava aracı elektrikle çalışacak ve ayrıca otonom özellikli olacak.

Uçan araba AirCar, ilk şehirlerarası uçuşunu başarıyla tamamladı

Elektrikli hava aracı, öncelikli olarak ABD'deki kamu ve özel kuruluşlarla beraber akademik alanlarda iş birliği yapılarak kullanılacak.

Uluslararası düzeyde altyapı ve ulaşım ağını genişletmesi beklenen Supernal, İngiltere ve Kanada'da da aktivitelerine ağırlık vererek hava sahası yönetim konusunda uzmanlaşacak.

(AA)