pub-1037188750759427

Silivri  Haber Ajansı

  • 9.1929
  • 10.6710
  • 12.5983
Son günlerin en çok konuşulan dizisiyle ilgili okullarda uyarı
Son günlerin en çok konuşulan dizisiyle ilgili okullarda uyarı

Son günlerin en çok konuşulan dizisiyle ilgili okullarda uyarı

Güney Kore yapımı diziye konu olan kaybedenin öldürüldüğü çocuk oyunlarının, İspanya'da bazı okullarda öğrenciler tarafından oynandığı ve şiddet eğilimlerinin arttığı bildirildi.

Yılmaz Erdoğan'dan Squid Game yorumu: Gangnam Style şarkısının film versiyonu

OKUL MÜDÜRLERİNDEN UYARI YAZILARI

Dizinin 16 yaş altına yasak olmasına rağmen küçük yaştaki çocuklar tarafından da bilindiği ve bazı okullarda öğrencilerin bu oyunları oynamaya başladığını duyuran Madrid'deki bazı okul müdürleri, velileri uyaran yazılar göndermeye başladı.

İspanyol basınında yer alan haberlerde, velilere "Bu dizide iletilen değerler ve görüntüler, gelişim aşamasında olan anaokulu ve ilköğretim okullarındaki çocuklara ciddi şekilde zarar verebilir." uyarısı yapıldığı kaydedildi.

Psikologlar da bu tür dizilerin çocuklarda şiddeti normal gibi gösteren bazı önemli psikolojik sorunlar yaratabileceği uyarısında bulundu.

Squid Game’in yönetmeni sonunda açıkladı! Baş karakter Seong Gi-hun neden saçını kırmızıya boyadı?

BELÇİKA VE İNGİLTERE'DE DE TARTIŞILIYOR

Kısa zamanda Netflix'in en çok izlenen dizisi olan "Kalamar Oyunu", İspanya'ya benzer şekilde Belçika ve İngiltere'de de tartışılıyor.

Belçika'da bazı okullar, dizideki oyunların şiddet içerikli bir şekilde okul bahçelerinde oynandığına ilişkin uyarılar yaparken İngiltere'de de polis, çocuklar arasında sosyal paylaşım sitelerinde benzer oyunların oynanmasına ilişkin mesajlar yayıldığının tespit edildiğini duyurdu. (AA)

Squid Game alarmı! Öğrenciler panik yarattı