Mysilivri Silivri  Haber

  • 8.6241
  • 10.1201
  • 11.7792
Apple yeni ürünlerini tanıtıyor! İşte iPhone 13 ile ilgili tüm detaylar
Apple yeni ürünlerini tanıtıyor! İşte iPhone 13 ile ilgili tüm detaylar

Apple yeni ürünlerini tanıtıyor! İşte iPhone 13 ile ilgili tüm detaylar

Tüm dünyanın heyecanla takip ettiği Apple etkinliği başladı. Etkinlik kapsamında ilk tanıtılan ürün ise yeni iPad modelleri oldu. Ayrıca çok sayıda teknoloji tutkunu iPhone 13 ile ilgili de merak içerisinde. Özellikle iPhone 13'ün fiyatı ve teknik özellikleri merak ediliyor.

YENİ iPAD

Apple etkinliği kapsamında iPad'in yeni versiyonu tanıtıldı. Kullanıcılara yepyeni bir deneyim sunmayı amaçlayan ürün A13 Bioinc işlemcisi ile yüzde 20 daha hızlı, Chromebook'lara oranla ise 3 kat daha hızlı. Böylece çok daha iyi bir performans sunuluyor. Farklı tasarım uygulamalarıyla direkt uyumluluk sağlayan iPad, önceki makine öğrenmelerine kıyasla çok daha ‘iyi’ öğreniyor.

12 Megapiksellik ultra geniş açılı kamerası sayesinde çok daha iyi bir deneyim sunuyor. Kamera tarafında eleştirilen Apple, iPad’e daha gelişmiş bir kamera deneyimi sunmak için farklı uygulamaları destekliyor.

iPAD MiNi

Küçük olmasına rağmen sunduğu performans ile dikkatleri üzerine çeken iPad Mini, çok daha küçük bir ekran tasarımıyla geliyor. Mor, pembe, sarı ve gri renkleriyle gelen yeni nesil iPad 8.3 inçlik boyutuyla dikkat çekiyor. 500 nit parlaklık sunan cihaz, Touch ID’ye de sahip. Ekranın yukarısında konumlandırılan bu tuşta dokunma deneyimi de geliştirildi.

Önceki jenerasyonlara göre yüzde 40 oranında hız, yüzde 80 oranında da grafik performans artışı sunuyor. Yeni bir level atlandığı söylenen cihazın, USB C portuna sahip olduğu aktarılıyor. 10 kat daha hızlı bir şarj deneyimi demek olan USB C bağlantıları, çok daha hızlı bağlantıları vadediyor.

iPad Mini’ye 5G takısı ekleyen Apple, çok daha hızlı bir internet hızı da sunuyor.

Tasarımsal olarak çok daha gelişmiş ve kompakt olarak sunulan iPad Mini’yle Apple Pencil uyumu da artırılmış. Çok daha hızlı şarj olan kalem, daha uzun süre kullanım sunuyor.

YENİ iPAD MİNİ NE KADAR?

Yeni iPad Mini’nin başlangıç fiyatı 499 dolar olarak açıklandı.

Akıllı saat tarafında uzun yıllardır liderlik koltuğunda oturan Apple, bu akşam düzenlediği etkinlikte yeni akıllı saat modelini de görücüye çıkarttı. Önceki seriyle kıyaslandığında büyük radikal değişiklikleri içinde barındırmayan Watch Series 7, şık bir tasarımla bizleri karşılıyor.

Ayrıntılar geliyor...