Mysilivri Silivri  Haber

  • 8.6588
  • 10.1396
  • 11.8215
Honor, Xiaomi ve Apple’ı geride bırakmayı başardı
Honor, Xiaomi ve Apple’ı geride bırakmayı başardı

Honor, Xiaomi ve Apple’ı geride bırakmayı başardı

Hatırlanacağı üzere Honor, Huawei’nin alt markalarından birisiydi. Bu bağlamda Huawei için uygulanan ambargolar, Honor için de uygulandı. Yani Honor modellerinde de Google servisleri yer almıyordu. Doğal olarak Huawei gibi Honor’ın satışları da bu durumdan etkilendi.

Huawei, bir süre önce yan markası Honor’ı Çin’de oluşturulan bir konsorsiyuma satmıştı. Bu satış sonrasında Honor, akıllı telefonlarında Google servislerini kullanabilmek için düğmeye bastı.

Sessizce geldi: Honor Play 5T Pro tanıtıldı! İşte özellikleri ve fiyatı

XIAOMI VE APPLE'I GEÇTİ, VIVO'NUN ENSESİNDE!

Google’ın Honor’a okey vermesinin ardından Çinli üreticinin satışları önemli bir oranda artış gösterdi. Çin kaynaklı son raporlara göre Honor Temmuz ayında 4 milyon akıllı telefon satarak Oppo ve Vivo’nun ardından 3. sırada yer aldı.

Honor bu başarısıyla 3.9 milyon telefon satan Xiaomi ve 3 milyon telefon satan Apple’ı geride bırakmış oldu. Muhtemelen Honor’ın bu başarısı sadece Çin ile sınırlı kalmayacaktır. Keza Google ambargosu öncesinde Honor pek çok pazarda önemli bir müşteri kitlesine sahipti. Görünen o ki Çinli üreticinin eski gücüne kavuşması sanıldığı kadar zor olmayacak. Tabi ki yeni bir ambargo ile karşılaşmazlarsa.

Honor, satışlarını önemli oranda arttırdı

Matrix Resurrections vizyon tarihi netleşiyor